Sylwester Latkowski będzie od października zastępcą redaktora naczelnego tygodnika WPROST. Dołączy tym samym do kierownictwa redakcji WPROST. Będzie też odpowiadał za rozwój tygodnika w elektronicznych kanałach komunikacji oraz w mediach społecznościowych.
Od maja Latkowski kieruje zintegrowanym newsromem internetowym odpowiedzialnym za redakcję serwisów należących PMPG SA (z wyjątkiem serwisu Sport24.pl), w tym przede wszystkim serwisu Wprost.pl, który przeszedł gruntowną przebudowę od strony technologicznej i wizualnej, a także zmianę redakcyjną – oprócz bieżących informacji i zapowiedzi najważniejszych materiałów numeru, Wprost.pl publikuje coraz więcej autorskich materiałów dziennikarskich. Doceniają to użytkownicy serwisu. Od maja liczba unikalnych użytkowników i liczba odsłon serwisu Wprost.pl wzrosła w skali miesiąca o ponad 40 proc. w stosunku do ubiegłego roku (wg danych Gemius Traffic).
Latkowski jest też autorem i współautorem publikacji na łamach tygodnika WPROST, w tym m.in. artykułów poświęconych sprawie Amber Gold oraz – wraz z Michałem Majewskim – tekstu na temat pracy Michała Tuska dla linii lotniczych OLT. To właśnie publikacje związane z Amber Gold zdecydowały o tym, że WPROST w sierpniu ponownie był najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce.
„Jestem pod wrażeniem pozytywnego wkładu Sylwestra w rozwój naszego portalu Wprost.pl. Jestem przekonany, że jego wejście w skład kierownictwa redakcji WPROST przyczyni się do lepszego wykorzystania naszych możliwości zarówno w druku, jak i w elektronicznej dystrybucji naszych materiałów dziennikarskich” - mówi Michał Kobosko, redaktor naczelny WPROST.
Obok Latkowskiego funkcję zastępcy redaktora naczelnego WPROST pełni Cezary Bielakowski, wydawcą jest Paweł Moskalewicz, a sekretarzem redakcji – Piotr Witek.
Sylwester Latkowski to reżyser, scenarzysta, dziennikarz, producent filmów i wydawnictw fonograficznych; autor filmów: „To my, rugbiści” (2000), „Blokersi” (2001; wyróżniony tytułem „As EMPiK-u”), „Pub 700” (2002; uznany za Najlepszy Dokument na festiwalu filmowym w Kazimierzu), „Gwiazdor” (2002), „Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku” (2003), „Klatka” (2003), „Kamilianie” (2003; w 2004 otrzymał nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych), „Śledczak” (2004), „Pedofile” (2005), „Zabić Papałę” (2008), „Ścigany” (wspólautor Piotr Pytlakowski, 2010), "Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy" (współautor Piotr Pytlakowski, 2010), „Ostatnia Wieczerza” (2011). "Człowiek z Lasu. Polska lokalna" (2012). Prowadził i reżyserował programy telewizyjne: „Nakręcona noc” i „Konfrontacja”. Autor cyklu telewizyjnego "Granice kariery" (2012). W 2001 roku otrzymał wyróżnienie Fundacji Kultury za książkę „Pamiętam jak...”. Jest także autorem książek "Zabić Papałę" (2008) i "Polska mafia" (2011) oraz wspólnie napisanych z Piotrem Pytlakowskim "Olewnik.Śmierć za 300 tysięcy"(2009), "Przykrywkowcy" (2010) i "Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy" (2010) oraz "Biuro Tajnych Spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego" (2012). Jest czynnym użytkownikiem portali społecznościowych (Twitter: @LatkowskiS, Facebook: http://www.facebook.com/LatkowskiSylwester).
Link do strony artykułu: https://www.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/sylwester-latkowski-dolacza-do-kierownictwa-redakcji-wprost-jako-zastepca-naczelnego